Třetí snídaňové štěně Woody dobývá obrazovky i srdce diváků! Co už umí?

Aktualizováno 09.08.2019


Po tragické smrti druhého stěněte Ozzyho se titulu snídaňového štěněte ujal jeho nevlastní bratr Woody, kterému je teprve dva a půl měsíce. Stejně tak jako Ozzy, má před sebou důležitou misi. Po dlouhém výcviku bude pomáhat policii a hledat zločince. Co všechno se už za krátkou dobu stihl naučit?

Štěně Woody, o jehož jméně mohli diváci hlasovat v předchozích týdnech, bylo dnes poprvé k vidění ve Snídani s Novou s svým páníčkem policistou Standou Korábem. Jak sám Standa říká, trénink je náročný. Malý Woody si zatím zvyká slyšet na své jméno a na nové prostředí u Standy, ke kterému se přestěhoval teprve před dvěma týdny.

Zdroj: Instagram

Nejprve Woodyho naučíme základní poslušnost a poté ho začneme učit pachové práce,“ říká Standa:“ V osmnácti měsících by měl mít ukončen základní výcvik a nastoupit na výcvikové středisko.

Sám Standa už vycvičil na 20 policejních psů a vyhrál několik cen. K výcviku je podle něj důležité přistupovat formou hry.Když byl výcvik koncipován formou hry, psi vykazovali vysokou aktivitu. Jakmile se však po psech chtěla vážnější práce, tak je to přestalo bavit,“ říká Standa ve Snídani s Novou.

Zdroj: Instagram

Jeden z motivačních prvků jsou pamlsky a oblíbený předmět. Oblíbení jsou také míčky na provázku, boty, cokoliv, co daného pejska motivuje, se dá využít k výcviku,“ nechal se slyšet Radek Fuks, vedoucí stanice v Prackovicích.

Pokroky výcviku roztomilého Woodyho můžete sledovat na Instagramu.